Laureaci konkursu filmowego

Opublikowano 30 kwietnia 2024 roku

Znamy już zwycięzców konkursu w ramach projektu „Zerujemy emisje – transfer wiedzy (z) Uniwersytetu Gdańskiego” we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska.

Konkurs na najlepszy film „Emisja zanieczyszczeń - środowisko ludzi, zwierząt, roślin został przygotowany i przeprowadzony w ramach projektu „Zerujemy emisje – transfer wiedzy (z) Uniwersytetu Gdańskiego” realizowanego we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska przez Wydział Ekonomiczny i Wydział Chemii.

Krótkie formy wizualne są najlepszym sposobem zwrócenia uwagi na problemy dzisiejszego świata. Założeniem konkursu na najlepszy film było zainspirowanie do bliższego poznania zagadnień związanych z ochroną środowiska i klimatu, w szczególności związanych z redukcją emisji i skutków emisji zanieczyszczeń w ujęciu ekonomicznym i ekologicznym w środowisku ludzi, zwierząt i roślin.

Konkurs odbywał się w ramach Kongresu Ekonomicznych i Ekologicznych Kół Studenckich objętego  patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dra hab. Piotra Stepnowskiego.

Podczas uroczystej sesji Kongresu nagrody i dyplomy wręczył laureatom Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG.

W kategorii młodzieży szkół podstawowych laureatką I nagrody została Weronika Golnau.

W kategorii młodzieży szkół ponadpodstawowych laureatką I nagrody została Roksana Mielewczyk

II nagrodę zdobyła Alicja Błaszkowska, a miejsce III zajął Franciszek Wierzba.

W kategorii filmów realizowanych przez studentów I nagrodę uzyskał Iwo Laskowski, a II nagrodę zdobył Jarosław Reszka.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Nadesłane prace filmowe oceniła Komisja konkursowa w składzie:

Dr hab. Beata Grobelna, prof. UG

Dr hab. Barbara Pawłowska, prof. UG

Dr Ewa Ignaciuk

Dr Sylwia Machowska - Okrój

Dr Magdalena Markiewicz – przewodnicząca Komisji Konkursowej

KEEKS 2024 objęło patronatem Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej oraz Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, a patronatem medialnym Gazeta Uniwersytecka i Radio Mors.